You are here:  / Biznes i Ekonomia / Planowanie budżetu rocznego

Planowanie budżetu rocznego

post by related

related post

Jak zaplanować roczny budżet? Jeżeli nasza sytuacja zawodowa jest na tyle stabilna, że jesteśmy w stanie stwierdzić ile zarobimy przez całe dwanaście miesięcy, wówczas już w styczniu możemy śmiało planować zarówno wakacje letnie jak i zimowe. Jeżeli nasze finanse podołają takiemu zadaniu, możemy czuć się szczęściarzami i korzystać z profitów.

Warto pamiętać, że poza wakacjami i rachunkami oraz codziennymi wydatkami, pojawiają się też tak zwane wydatki nieplanowane. Aby móc uniknąć problemów z zapłatą za wizytę u lekarza, dentysty, czy prezent weselny, warto mieć to na względzie i co miesiąc odkładać pewną kwotę na tak zwane wydatki nieprzewidziane.
Mając taki parasol ochronny możemy odetchnąć z ulgą, gdy rzeczywiście coś takiego nam się przytrafi. Finanse mają to do siebie, że trudno z całą pewnością przewidzieć, że środków w danym momencie nam nie zabraknie, ale im ostrożniej i lepiej przygotujemy się do ich wydawania, tym wszelkie niespodzianki powinny być dla nas zupełnie niegroźne. Najważniejsze to żelazna konsekwencja w oszczędzaniu.