niedziela, 22/5/2022 | 11:51 CEST
You are here:  / Biznes i Ekonomia / Czy inwestowanie w monety się opłaca?

Czy inwestowanie w monety się opłaca?

post by related

related post

Coraz więcej słyszy się o osobach, które inwestują w dosyć nietypowe instrumenty. Każdy wie, że inwestować można np. na giełdzie, w obligacje czy nieruchomości. Mało jednak słyszy się o inwestorach, którzy lokują swoje pieniądze w monety złote lub srebrne. Tego typu biznes wymaga sporego doświadczenia oraz rozeznania na temat numizmatyki, bo o przeinwestowanie nie jest trudno a później, aby odrobić straconą gotówkę, musimy ryzykować utratę kolejnych pieniędzy.

Jednymi z najbardziej zyskownych monet są monety złote. Numizmaty z tego drogocennego kruszcu osiągają ceny przyprawiające o zawrót głowy. Dla tych, którzy nie posiadają tak dużej gotówki, świetną alternatywą są monety srebrne, które może nie są aż tak rentowne, ale przy odrobinie szczęścia i wiedzy dają zarobić nawet kilkadziesiąt procent w ciągu roku.

Ceny monet inwestycyjnych czy też kolekcjonerskich zależne głównie od ilości wybitych egzemplarzy oraz od kruszcu, z jakiego są wykonane. Ważne jest też, aby taka moneta była nieskazitelnie czysta (szczególnie nowe monety).