niedziela, 22/5/2022 | 11:53 CEST
You are here:  / Biznes i Ekonomia / Firmy w Krakowie

Firmy w Krakowie

post by related

related post

Obecne świadczenia unijne pozwalają na ogromne dofinansowania dla nowo powstałych działalności gospodarczych. Wystarczy być zarejestrowanym w Urzędzie Pracy i zgłosić się do odpowiedniego pokoju w celu uzyskania wszelkich niezbędnych informacji. Kompetentni pracownicy z pewnością pomogą w wypełnieniu stosownych wniosków i nakierują nasze myślenie na właściwe tory. Wskażą dalszą drogę postępowania i opowiedzą o możliwościach, jakie ma każdy starający się o dopłatę z Unii Europejskiej, bądź z samego Urzędu pracy.

Nowe firmy w Krakowie muszą działać przez określony czas, muszą być wtedy opłacane wszelkie składki i podatki. Przyznane ewentualne dofinansowanie jest rozliczane pod kątem wcześniejszych deklaracji i nie może zostać spożytkowane na nic innego. Dopiero po wygaśnięciu ustalonego okresu, będzie możliwa na przykład sprzedaż towaru, rzeczy zakupionej dzięki dofinansowaniu.

Zresztą zasad jest więcej. Przez pierwsze 24 miesiące składki wpłacane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS-u) wynoszą 465,28 zł (razem z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym). Po tym okresie opłata ta wzrasta do kwoty około 1300 zł. Tak więc prowadzenie firmy zawsze najmniej kosztuje na początku działalności, później zaś koszta rosną, a nie zawsze pojawiają się odpowiednio wysokie wpływy, by w końcowym saldzie było więcej zysków, jak strat.